O życiowych paradoksach i tragicznych zrządzeniach losu, które zmuszają do okrutnych wyborów

We wtorkowe popołudnie, 24 lutego odbyło się w  bibliotece na Piaskowej Górze kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Omawialiśmy najnowszą książkę Ignacego Karpowicza pod tytułem Sońka.
Powieść Karpowicza opowiada o życiowych paradoksach i tragicznych zrządzeniach losu, które zmuszają do okrutnych wyborów. To brutalna historia o miłości i o śmierci.  O bohaterach szczęśliwych przez chwilę i takich, którzy nigdy szczęścia nie zaznali, o ludziach  złych i tych szlachetnych. Stawia przed czytelnikiem pytania o to czy można kochać wroga i mordercę i czy można dla miłości poświęcić wszystko, także życie najbliższych. Jest hymnem na cześć miłości i skargą na historię, która sieje śmierć, nienawiść i upodlenie.
Książka wzbudziła sporo kontrowersji. Niektórym z naszych klubowiczów książka się bardzo podobała i uznali ją za wartościową pozycję. Inni z kolei uważali, że książka nie niesie za sobą żadnego przesłania, zawiera nieprzekonywujące opisy. Nie każdemu również, przypadł do gustu, styl pisania autora. Ta różnorodność opinii sprawiła, że dyskusja była niezwykle interesująca.

Dorota Sternik
moderator DKK na Piaskowej Górze
w Wałbrzychu

Komentarze