Baśniowa noc

fot. Bożena Moderacka
Już po raz siódmy w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Piotrowicach zostało zorganizowane „Nocne Czytanie”, podczas którego uczniowie mieli możliwość wędrowania po fantastycznym świecie baśni. Dzieci wszystkich klas, samodzielnie lub w eskorcie rodziców, przybyły do szkoły około godziny 19:00, w piątkowy wieczór 21.04.2017r. Pierwszą częścią tej czytelniczej imprezy było spotkanie w auli, gdzie pani dyrektor Jolanta Cisoń powitała zaproszonych gości. Swoją obecnością zaszczycili nas: Wójt Gminy Męcinka p. Mirosław Brzozowski, wicedyrektor Zespołu Szkół w Męcince p. Wioletta Buczkowska, ks. dr Marek Kluwak, Radny Piotrowic p. Jan Piotrowski, p. Jadwiga Zwierzew oraz przewodnicząca Rady Rodziców p. Ewa Pańczak. Po powitaniu wszystkich zgromadzonych nastąpiło rozpoczęcie tej jakże magicznej nocy. Do baśniowej krainy z uśmiechem na twarzy, wprowadził nas występ grupy przedszkolaków. Nasi milusińscy przygotowani przez p. Marzannę Rzepkę i p. Monikę Malinowską w sposób profesjonalny zaprezentowali się w przedstawieniu pt.: ,,Bajka o Muzylku”. Na scenie pojawiły się urocze królewny i uzbrojeni rycerze. Za efektowne stroje podziękowania należą się rodzicom, a o scenografię zatroszczyły się p. Agnieszka Wąsowska i p. Maria Skowron. 

Następnie kabaretowym przedstawieniem rozbawili publiczność uczniowie klasy V. Dowcipne teksty, efekty komiczne oraz niekończące się brawa potwierdziły tylko aktorskie uzdolnienia naszych uczniów, których talent odkryła wychowawczyni p. Elżbieta Plecety. Po części artystycznej uczniowie podzieleni na grupy wraz ze swoimi opiekunami rozeszli się do sal. Pomieszczenia, które należało odnaleźć, aby wykonać baśniowe zadania, kryły się pod inspirującymi nazwami: Kraina 1001 nocy, Baśnie Dolnego Śląska, Wrocławskie Krasnale. Tam w skupieniu słuchali, czytanych przez zaproszonych gości oraz rodziców, baśni i legend. 

Całość przeplatana była konkursami plastyczno-logopedycznymi, kalamburami oraz układaniem puzzli. Wszyscy uczniowie świetnie poradzili sobie z przygotowanymi zadaniami. Wydarzenie zakończyło się ogniskiem, przy którym piekliśmy kiełbaski oraz śpiewaliśmy przy muzyce, którą zapewnił nam p. E. Gacek. Ta noc z baśnią była dla dzieci niezwykłą przygodą. Pamiętajmy, że jeśli chcemy, by nasi uczniowie świadomie i coraz lepiej poznawali rzeczywistość, chętniej sięgali po książkę, posługiwali się językiem literackim, czytajmy dzieciom jak najczęściej. 

Organizatorzy, koordynator p. Bożena Moderacka i uczniowie Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Piotrowicach składają serdeczne podziękowania przybyłym Gościom, p.Dyrektor, Nauczycielom i Rodzicom za tak udaną i wspaniałą akcję.
fot. Bożena Moderacka
fot. Bożena Moderacka
fot. Bożena Moderacka
moderator Bożena Moderacka 
DKK Piotrowice

Komentarze