Spotkanie z Szymonem Hołownią

fot. Monika Cieśla
Dnia 12 maja, o godz. 12:00 w naszej bibliotece gościliśmy Pana Szymona Hołownię, pisarza, publicystę, dziennikarza radiowego i telewizyjnego, zdobywcę Wiktora Publiczności, Ostrego Pióra i dwukrotnego laureata nagrody Grand Press. Nasz gość znany jest szerokiej publiczności głównie jako postać telewizyjna i współprowadzący program MAM TALENT.

Szymon Hołownia to autor i współautor wielu publikacji. Napisał m. in. książki: „Tabletki krzyżykiem”, „Ludzie na walizkach. Nowe historie”, „Bóg, kasa i rock'n'roll”, „Niebo dla średnio zaawansowanych”, „Holyfood, czyli 10 przepisów na smaczne i zdrowe życie duchowe”, „Jak robić dobrze” oraz „Last minute. 24h chrześcijaństwa na świecie”.

Dziennikarz z wielkim zaangażowaniem mówił przede wszystkim o swojej dobroczynnej działalności w Afryce. Wyjaśniał, jak działają założone przez niego dwie fundacje: KASISI oraz DOBRA FABRYKA, które dzięki niewielkim , ale systematycznym datkom, są w stanie kupować leki, żywność, zapewniać edukację i tym samym lepszą przyszłość dzieciom z najbiedniejszych afrykańskich regionów. Mówił o trudnych sprawach związanych z wiarą, a także o satysfakcji jaka płynie z dobrych uczynków i niesienia pomocy potrzebującym. Miliczanie pytali naszego gościa o jego stosunek do problemu uchodźców oraz o pracę w telewizji u boku Marcina Prokopa. Spotkanie z Szymonem Hołownią trwało blisko dwie godziny, zgromadziło na widowni ok. 130 osób i pokazało, że ma on sympatyków w różnym wieku.

Na zakończenie można było zakupić książkę z autografem Szymona Hołowni, wspierając w ten sposób charytatywną działalność fundacji.

fot. Monika Cieśla

moderator Monika Cieśla
DKK „Dyskusyjka” Milicz


Komentarze