Interaktywne spotkanie autorskie

fot. Renata Rzeźniczek
11 maja odwiedziła MiGBP w Wołowie wrocławska pisarka książek, Agnieszka Gil. W spotkaniu uczestniczyło 44 uczniów z wołowskich gimnazjów. Spotkanie odbyło się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci i młodzieży, który działa w naszej bibliotece.

Już na początku dało się odczuć, że wizyta przebiegnie w miłej atmosferze. Pani Agnieszka na wstępie zaproponowała uczestnikom zabawę w kalambury i szybko znalazła chętnych do gry. W ten sposób od razu nawiązała się nić porozumienia. Następnie autorka opowiedziała o początkach swojej kariery pisarskiej oraz przedstawiła problematykę swoich powieści: „Dziki szczaw” i „Herbata z jaśminem”, w których opowiada o dojrzewaniu i trudnej sztuce radzenia sobie z własnymi uczuciami. Pani Agnieszka Gil w bardzo przystępny i intrygujący sposób opowiedziała o swoich młodych bohaterach. Ich losy bardzo zainteresowały zebranych nastolatków, którzy zadawali bardzo dużo pytań oraz wyrażali własne opinie. Poza tym autorka przybliżyła treść „Układu nerwowego”, książki napisanej dla dorosłego odbiorcy.

Pod koniec spotkania uczniowie ponownie zostali wciągnięci w zabawę literacką, która polegała na wspólnym tworzeniu opowieści. Autorka zainicjowała opowiadanie i pozwoliła, aby uczestnicy dorzucali kolejne elementy historii. Zabawa była bardzo twórcza i zmusiła gimnazjalistów do uruchomienia własnej wyobraźni. Na zakończenie spotkania przyszedł czas na zadawanie pytań. Młodzież pytała o tajniki warsztatu pracy pisarza, o elementy życia osobistego naszego gościa.

Spotkanie usatysfakcjonowało zarówno autorkę jak i młodzież. Po półtoragodzinnym spotkaniu uczestnicy opuścili bibliotekę w dobrych humorach.


fot. Renata Rzeźniczek
fot. Renata Rzeżniczek
moderator Renata Rzeźniczek
DKK Wołów 

Komentarze