Przygody skarpetkowych bohaterów

fot. Aleksandra Kuroń
W środowy poranek gościliśmy w naszej bibliotece bardzo miłego gościa, pisarkę Justynę Bednarek, autorkę m.in. "Niesamowitych przygód dziesięciu skarpetek". Książka została ogłoszona za najlepszą książkę dziecięcą 2015 r. W konkursie Empiku "Przecinek i kropka" zdobyła tytuł Nagrody Literackiej Miasta Stołecznego Warszawy i nominację polskiej sekcji IBBY.

Czy wiecie co dzieje się ze skarpetkami wrzucanymi do pralki? Dlaczego po praniu brakuje drugiej do pary? Pani Justyna przeczytała kilka intrygujących historii opowiadających losy uciekinierek z pralki w domu Małej Be. Zaginione skarpetki ruszają w świat, robią kariery i mają świetne przygody: zostają gwiazdami filmowymi, detektywami, mysimi mamami albo uszczelniają wronie gniazdo.

W spotkaniu uczestniczyła grupa zerówkowiczów. Autorka podczas spotkania opowiadała jak powstają książki, jakie procesy składają się na ich wydanie. Przeczytała kilka fragmentów książki o przygodach skarpetkowych bohaterów i prowadziła dyskusje z uczestnikami spotkania. Dodatkowo autorka przywiozła ze sobą rekwizyty w postaci kolorowych skarpet. Dzieci bardzo chętnie rozmawiały o losach skarpet jakie zostały opisane w książce, a jeszcze chętniej oglądały skarpetkowych bohaterów. Miały również okazję stworzyć własne skarpetkowe pacynki, które ozdobiły kolorowymi dodatkami. Na pewno każda pacynka będzie miała swoją niesamowitą historię

fot. Aleksandra Kuroń
fot. Aleksandra Kuroń

moderator Alesandra Kuroń
DKK Kamieniec Wrocławski

Komentarze