Życiowa podróż szwedzkiego Forresta Gumpa

fot. Sebastian Dębicki
Dnia 26 kwietnia 2017 r. w Gminnym Centrum Kultury i Bibliotece w Pielgrzymce odbyło się spotkanie członków Dyskusyjnego Klubu Książki w Pielgrzymce. Głównym punktem spotkania było omówienie książki Stulatek, który wyskoczył przez okno i zniknął autorstwa Jonasa Jonassona.

Życiowa podróż szwedzkiego Forresta Gumpa po ostatnich stu latach losów świata. Właśnie minęło dziesięć dekad nadzwyczaj bogatego w wydarzenia życia Allana Karlssona. Problem tylko w tym, że zdrowie nie odmawia posłuszeństwa i wygląda na to, że wielka feta z okazji setnych urodzin będzie musiała się odbyć w domu spokojnej starości. Jednak człowiek, który jadł kolację z przyszłym prezydentem Trumanem, leciał samolotem z premierem Churchilem, pił wódkę ze Stalinem i zaznajomił się z Mao Zedongiem, nie może tak po prostu zdmuchnąć świeczek na torcie. Wymyka się przez okno i rusza w swą ostatnią życiową podróż...

Książka w komiczny sposób prowadzi czytelnika przez stulecie i wplata w historyczne wydarzenia postać głównego bohatera. Warto przeczytać tę książkę, by czasem się pośmiać.

Kolejne spotkanie zaplanowane zostało na 30 maja na godz. 15.00.


fot. Sebastian Dębicki

moderator Sebastian Dębicki
DKK w Pielgrzymce

Komentarze