Czy znacie potowra, który gości w Waszych domach?

fot. Danuta Wiśniewska
Czy znacie Gburię Złośliwa, Chciwuska lub Gadułę Niepoprawną? Może natknęliście się na Kłótliwca bądź Awanturellę? Na pewno kilka z tych potworów pojawia się czasami w Waszych domach. 
23 marca w ramach spotkań Dyskusyjnego Klubu Książkowego zajrzeliśmy do książki "Mała encyklopedia Domowych Potworów". Jej autor - Stanislav Marijanović - sportretował w niej kilkanaście najczęściej występujących potworów. Okazało się, że część z nich jest bardzo dobrze znana dzieciom z klasy "0" z Mościska. Wszyscy zgodnie przytaknęli, że w ich domach grasuje Telemaniak i zazwyczaj nie odstępują ich także Siostry Słodyczki. W książce można na szczęście znaleźć kilka porad dotyczących najefektywniejszego pozbycia się wielu z tych kreatur. Dzieci wymyślił też kilka dodatkowych porad, dzięki którym będzie można łatwiej rozprawić się z najbardziej przerażającymi stworami.

Podczas naszego spotkania rozpoznaliśmy jeszcze jednego potwora, który grasuje w klasie. Po krótkiej debacie został nazwany Zerówkorellą Krzykliwą i szczegółowo zilustrowany przez całą grupę. Mam nadzieję, że znalazły się sposoby na okiełznanie tego potwora a z szafek i spod ławek nie wypełznie kolejny :)
fot. Danuta Wiśniewska

moderator Danuta Wiśniewska 
DKK Mościsko

Komentarze