Uwaga, żądlę!

fot. Maria Kirkiewicz
Spotkanie w Dyskusyjnym Klubie Książki dla najmłodszych w dniu 14 marca zachwyciło uczestników przepięknie wydaną książką Piotra Sochy pt.,,Pszczoły". 

W blurbie na okładce znaleźliśmy zachęcające słowa: "Daj się zaprosić do magicznego królestwa pszczół .Przyjrzyj się z bliska jak są zbudowane, zajrzyj do ich domu, poznaj ich zwyczaje.Zobacz jak tańczą i dowiedz się kiedy i po co to robią. (...) Tylko uważaj, nie daj się użądlić!" Pszczele ciekawostki, zaskoczenia z powodu odkrytych treści zadziwienie pięknym światem przyrody i niesamowicie interesującymi ilustracjami zawartymi w książce, zainspirowały dzieci do rozmów o krainach miodem płynących, randkach z kwiatami,leczeniu miodem oraz pszczelich emocjach. Czy słyszeliście kiedyś o hotelach dla zapylaczy? Wymieraniu pszczół, użądleniach i amatorach miodu? Odpowiedzi na te kwestie znajdziecie w książce, o której nie da się zapomnieć.

Nasze spotkanie w bibliotece było bardzo ciekawe. Oprócz książki dzieci poznały pracę pszczelarza oraz jego kosmiczny strój. Dużo radości i uśmiechów pojawiło się podczas ubierania pani Grażyny Panońko w oryginalny kombinezon. Pszczelarska moda jest bardzo wykwintna! 


P.S. Dziękujemy Pani Agnieszce Sługockiej za wypożyczenie stroju pszczelarza.
fot. Maria Kirkiewicz
fot. Maria Kirkiewicz
fot. Maria Kirkiewicz

moderator Maria Kirkiewicz
DKK Ostroszowice

Komentarze