Historia Basi i jej rodziny

fot. Roksana Sipko
Dnia 26.01.2017 r. w Bibliotece Publicznej w Leśnej odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. W spotkaniu uczestniczyło dziewięć osób. Omawiałyśmy powieść Anny Sakowicz pt. „Szepty dzieciństwa”.

Szepty dzieciństwa to pełna emocji historia Basi i jej rodziny. Basia to trzydziestokilkuletnia żona i matka, pracująca w hipermarkecie. Jej mąż Mietek nie ma stałej pracy. Finansowo nie powodzi im się najlepiej. Mają dwójkę dorastających dzieci, na dodatek w tym wieku, w którym to brak komórki czy nowych spodni staje się przyczyną drwin i wykluczenia z grupy. Uczestnicy spotkania stwierdzili że książkę warto przeczytać, bo jest to opowieść o każdym z nas o normalnych ludzkich problemach, a także o milionach naszych rodaków, którzy egzystują by zwyczajnie przeżyć od pierwszego do pierwszego, nie mających zupełnie żadnych perspektyw na odmianę swojego losu.

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników książek na kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki które odbędzie się 23.02.2017 r.(czwartek) o godz.15.00 w Bibliotece Publicznej w Leśnej. Przedmiotem naszej dyskusji będzie książka Grażyny Plebanek pt. „Pudełko ze szpilkami”. 


moderator Bożena Kuryś 
DKK Leśna

Komentarze