Jesteś moja dzikusko

fot. Roksana Sipko
Dnia 23 marca 2017 roku w Bibliotece Publicznej w Leśnej odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem głównym tematem rozmowy była książka pt. „Jesteś moją dzikuską” autorstwa Agnieszki Lingas–Łoniewskiej.

Jest to opowieść o trudnej miłości dwojga nastolatków, którzy pochodzą z odmiennych światów. Anthony, chłopak uczęszczający do amerykańsko-polskiego liceum jest istnym odzwierciedleniem buntu, agresji i siły, po przez którą stara się rozwiązać wszelkie problemy. Natalia po śmierci matki przeprowadza się do przyszywanej ciotki. Jest delikatną wrażliwą dziewczyną, która nijak ma się do porywczego charakteru Tony`ego. Jak się okazuje, nawet najbardziej uparty i konsekwentny w swoich działaniach człowiek potrafi zmienić się na lepsze pod wpływem drugiej osoby. Tak właśnie dzieje się w przypadku wymienionych wcześniej bohaterów. Mimo to, łączące ich uczucie niejednokrotnie zostaje wystawione na próbę. Na podstawie dyskusji i opinii wyrażonych na forum naszego klubu możemy stwierdzić jednogłośnie, że książka Agnieszki Lingas – Łoniewskiej odbija się pozytywnym echem wśród czytelników i jest godna polecenia tym, którzy jej nie przeczytali. Warto jest sięgnąć po historię, która ukazuje oblicze prawdziwej miłości, ale również przeciwności losu utrudniające jej spełnienie. Uczestniczki spotkania stwierdziły również, że książka „Jesteś moja dzikusko” to także dobra lekcja dla osób, które są zdania, że człowiek nie może się zmienić. Otóż może, a Anthony Tolland jest tego najlepszym przykładem.

Następne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki odbędzie się 27 kwietnia 2017r. Przedmiotem dyskusji będzie powieść Kai Platowskiej pt. „To nie twoja wina”. Serdecznie zapraszamy.


moderator Bożena Kuryś 

DKK Leśna

Komentarze