Histroia pewnej zadrości czy Prokurator?

fot.
Dnia 28 lutego 2018 r. w Gminnym Centrum Kultury i Bibliotece w Pielgrzymce odbyło się spotkanie członków Dyskusyjnego Klubu Książki. Głównym punktem spotkania było omówienie książek: 
  • „Historia Pewnej Zazdrości” – Danka Braun
Autorka Historii Pewnej Zazdrości w intrygujący sposób wprowadza czytelnika w dzieje rodu Orłowskich odkrywając krok po kroku zalety i wady swoich bohaterów. Danka Braun ma niezwykły dar literacki malując słowem wydarzenia i przeżycia postaci. Z wielkim kunsztem obrazuje relacje męsko-damskie. Jednak w niektórych momentach, na mój gust, przejaskrawia opis sytuacji. Kiedy czytam, że: dźwięki pieściły jej strzemiączka i kowadełka - odbieram to tak, jakby osoba słuchająca muzyki nie miała uszu. Ogólnie przyjemna lektura do poduszki. Rec.: Małgorzata Semeniuk 
  • „Prokurator” - Paulina Świst
Czy naprawdę wszystko w powieści Pauliny Świst dzieje się „na ostro”? Prokurator to lektura, która, jeśli przebrnie się początek, może zaciekawić losami swoich bohaterów. Jak widzimy, ludzie ze światka przestępczego są ściśle powiązani z osobami reprezentującymi wymiar sprawiedliwości. Życie tych dwóch grup społecznych jest całkowicie od siebie zależne. Ciekawy splot losów głównych postaci - Kingi, Łukasza i Mariusza, jest swoistą, wybuchową mieszanką charakterów. Szale miłości i nienawiści w ich przypadku zatrzymują się na różnych poziomach. Jedyną drogą pozytywnych relacji pana prokuratora i pani adwokat staje się rodzące miedzy nimi mocne, prawdziwe uczucie. To ono po wielu nieudanych próbach, zmienia i całkowicie wywraca do góry nogami ich życie.
Osobiście ujął mnie jeszcze jeden pojawiający się w zakończeniu wątek. „Szary” ścigany przez prawo jest przedstawiony jako nieprzewidywalny, psychopatyczny potwór, mający na swoim koncie wiele przewinień. Jednak i w jego sercu jest miejsce na miłość do kobiety, która odwzajemnia jego uczucie. Dowodzi to jednoznacznie faktu, że w życiu każdego człowieka najważniejsza jest miłość. Wcale nie było tak ostro. Rec.: Małgorzata Semeniuk

Warto oczywiście przeczytać tę książki.

W ramach działalności DKK dnia 8 marca 2018 r. zostanie zorganizowane spotkanie autorskie z panią Elżbietą Bednarczyk. Z rana odbędą się spotkania dla dzieci w Bibliotekach naszej gminy, a od godziny 15.00 nasze czytelniczki spotkają się z pisarką i podróżniczką na wieczorku poetyckim z okazji Dnia Kobiet.

Kolejne spotkanie zaplanowane zostało na 21 marca 2018 r. na godz. 14.30.

moderator Sebastian Dębicki 

DKK Pielgrzymka

Komentarze